Kézilabda

Iskolánkban jelentős szerepet kap a sport iránti szeretet kialakítása. A kézilabda 1977 óta hódít Csallóközaranyoson. Hegedűs Sándor, Tóth Károly és Novák Jenő sokat tettek azért, hogy az iskola lánycsapata megkezdhesse szereplését a kerületi bajnokságokon. 1983–ban megalakult az iskolali sportközpont, melynek célja az utánpótlás nevelése volt. Későbbiekben rakétagyorsasággal törtek a kézilabdás lányok a bajnokok közé. Közülük kerültek ki az 1987 – ben megalakult felnőtt csapat játékosai is, akiket Fábián Ferenc és Tóth Károly 1994 – ben az I. ligába vezett.

A kézilabda sikerei nagy mértékben hozzájárultak ahhoz, hogy az iskola és a község neve ismert lett Szlovákia határain belül és kívül is. Boltenková Ľudmila vezetésével jelenleg is nagyon szép eredményeket ér e laz iskola kézilabda csapata.

Kezdõlapra